Neden Çikolata ?

Posted By: Özgecehayat Published: 13/01/2018 Times Read: 3491 Comments: 0
Neden Çikolata ? 


Bu soruyu çok duyuyorum ama her seferinde keyifle cevap veriyorum. 

Çünkü çikolatayı yeni öğrenen toplumumuzun gerçek çikolatayı önce tatması gerekli, çünkü gerçek çikolatanın tadına bakınca bir daha "kokolin" yiyemezsiniz.
Çikolata üretmek de yemek de bir tutku.. Benim için üretimde çalışmak meditasyon yapmak gibi bir şey, hepimiz için ise 

Çikolata Çünkü;

- Çikolata sağlıklıdır ( çünkü palm yağı vb. yağlar gibi hem vücuda hem doğaya zarar vermez), Cacao yağı vücut sıcaklığında eridiğinden dolayı kolesterol yapmak. Kalp, damarlar ve vücudumuz için faydalıdır. 

- Ağızda hemencecik erir, yemesi keyiflidir. Kaliteli gerçek çikolata yiyenler maalesef ucuz ve kalitesiz diğer çikolataları yiyemezler. Çünkü yemesi keyifsizdir, tadı kötüdür ve damakta erimez.

- Hayal gücünüze ve damak tadınıza bağlı olarak bir çok ürün yapabilirsiniz. Tabii  Bitter, Sütlü ve Beyaz çikolatanın farklı karakteri vardır. Kullandığınız ürün içeriği her çikolata çeşidine yakışmayacaktır.  

- Hem çok dayanıklıdır, hem de bir o kadar nazlıdır. Hassas çalışılması gereken, sabırlı ve özenli bir üründür. 

- Çikolatayı erkekler, kadınlar, çocuklar, gençler, yetişkinler de çok sever. Ancak maalesef bazı kişiler kokolin yer ama çikolata yediğini düşünür. Herkes gerçekten leziz bir çikolata yesin diye Çikolata..

- Çikolata değerlidir. Dünyanın her yerinde yetişmez. Ekvator bölgesinde yetişir, kurutulur, işlenmek için Avrupa'ya gider (bizim aldığımız hammadde), işlenir ve Türkiye'ye gelir. Yani uzun bir yolculuğu vardır bize ulaşmak için. 

- Çikolata yanınızda olursa her zaman kazanırsınız :) bazen bir teşekkür yerine geçer, bazen bir öpücük kazanırsınız, bazen çocuğunuzun kalbini, bazen bir iş toplantınızın havasını yumuşatırsınız. Bir şekilde çikolata bir çok ortanın havasını ve ilişkileri yumuşatır. 

- Antioksidandır, serotinin hormonun salgılanmasını sağlar, lezzetlidir, kalp ve damar sağlığına faydalıdır, cildi güzelleştirir, mineral bakımından zengindir.. 

Çikolata hakkında bir başlangıç yaptık. Çikolata ve çikolatacılık hakkında bir çok şeyi rahatlıkla bulup, keyifle okuyacağınızı umduğum yazılarım devam edecek.  

Herkese Merhaba, benim, Çikolata'nın leziz dünyasına HOŞ GELDİNİZ ...

Artık her çikolatayı yiyemeyeceksiniz, hazır mısınız??

Comments

Write Comment